Start arrow Audiobooki - nowości arrow MARZEC 2017 22 kwietnia 2018 r. (niedziela)  
MARZEC 2017
Redaktor: Edytor   

 

a_stryjenska.jpg

 

Angelika Kuźniak
Stryjeńska. Diabli nadali

1 płyta CD
Czyta: Dorota Segda
Czas nagrania: 11 godzin
Biografia


Zofia Stryjeńska była malarką na śmierć i życie, budziła podziw i zawiść, zaznała wielkiej sławy i straszliwej nędzy. A w tle jej życia krótka, chwiejna niepodległość, elity kulturalne międzywojennej Polski – Iwaszkiewicz, Tuwim, Pawlikowska, Boy, Witkacy, a zaraz potem Hitler i Stalin.

O czym rozmawiała cyganeria warszawska, krakowska, zakopiańska, paryska? Co ich łączyło z Zofią Stryjeńską? Z kim się artystka przyjaźniła? Czego się bała? Jak wyglądał jej związek z wybitnym architektem Karolem Stryjeńskim? Gdzie piła wódkę i jakie wznosiła toasty? O czym milczała? Jak na jej decyzje wpływało macierzyństwo? To tylko kilka z setek wnikliwych pytań, które zadaje Angelika Kuźniak, pozwalając nam w Zofii Stryjeńskiej zobaczyć człowieka z krwi i kości, a w jej rozterkach ponadczasowe dylematy.
Źródło opisu: www.lubimyczytac.pl

 

 a_pieklo_na_morzu.jpg

 

Wilbur Smith
Piekło na morzu

1 płyta CD
Czyta: Marian Opania
Czas nagrania: 15 godzin 55 minut
Sensacja


Hazel Bannock jest właścicielką koncernu naftowego Bannock Oil. Kiedy jej luksusowy jacht Delfin odbywający rejs po Oceanie Indyjskim zostaje zaatakowanym przez somalijskich piratów, w ręce napastników dostaje się dziewiętnastoletnia córka Hazel, Cayla. Za uwolnienie dziewczyny bandyci żądają gigantycznego okupu. Skomplikowana sytuacja polityczna uniemożliwia interwencję wielkich mocarstw. Mając niezbite dowody, że Cayla jest poddawana torturom, Hazel postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Na odsiecz porwanej rusza Hector Cross, były oficer SAS, odpowiedzialny za ochronę Bannock Oil. Dziewczyna jest przetrzymywana w głębi Somalii w twierdzy miejscowego watażki, Chana Tippoo Tipa, przywódcy jednego z największych plemion Puntlandu. Słowo starego szejka stanowi tam jedyne prawo. Dowodzona przez Crossa grupa komandosów ma przeciw sobie setki uzbrojonych po zęby islamskich fundamentalistów - i zdrajcę we własnych szeregach...
Źródło opisu: www.lubimyczytac.pl

 

 a_szmaragdowa_tablica.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carla Montero
Szmaragdowa tablica

1 płyta CD
Czyta: Joanna Jeżewska
Czas nagrania: 23 godziny 52 minuty
Literatura piękna


Jestem przekonana, że gdybym kiedyś została w starej bibliotece po zamknięciu, sama i po ciemku, mogłabym zobaczyć lśnienie półek jak ogni świętego Elma nad masztami żaglowca. Słyszałabym też ich głos: szmer kartek i szept atramentu. Jestem przekonana, że książki żyją i oddychają...                                                       Carla Montero (fragment z książki)


To nie jest zwyczajny audiobook

Czasy II wojny światowej. Tajemnicza historia pewnego obrazu przeplata się z wątkiem romansowym. To on jest sprawcą zamieszania, ogromnych emocji i poszukiwań - obraz Astrolog renesansowego malarza. Jest przedmiotem pożądania bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki oraz samego Hitlera. Ślady obydwóch prowadzą do francuskiej Żydówki. Mimo piętrzących się trudności Ana, zona kolekcjonera, odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykłą prawdę, która całkowicie zmienia jej życie.
Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz Giorgionego znany jako Astrolog. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret – kto go odkryje, będzie rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące dla nich obojga.
Szmaragdowa Tablica to nie tylko napisana z rozmachem historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom.
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 a_diabelskie_nasienie.jpg

 

 

 

 

 

 


Frances Reilly
Diabelskie nasienie

1 płyta CD
Czyta:  Julia Kijowska
Czas nagrania: 8 godzin 29 minut
Literatura faktu


Niezwykle przejmująca historia trzech sióstr, które zostały przez matkę oddane do sierocińca prowadzonego przez zakonnice ze zgromadzenia Nazaretanek.

Był grudzień 1956 roku, kiedy Loretta, Frances i Sinead trafiły pod opiekę domu zakonnego w Belfaście. Po latach to Frances, wtedy zaledwie 2-letnia postanowiła opowiedzieć o traumatycznych doświadczeniach, jakie stało się nie tylko udziałem jej i jej sióstr, ale było codziennością wszystkich dziewczynek, jakie oddawano do przytułku.
Usłyszymy przerażającą historię o sierocińcu, w którym panowało prawo pięści. Na porządku dziennym była agresja sióstr zakonnych wobec dzieci, psychiczne i fizyczne upokorzenia. Z czasem również wśród dziewczynek pojawiła się hierarchia, w której pozycję wyznaczano z pomocą siły. Ucieczki były bezcelowe. Wyjazdy na wieś do rodziny, która miała się czasowo opiekować dziewczynką okazały się kolejnym rozczarowaniem – była tam bita i gwałcona.
Frances Reilly, podobnie jak jej siostry, nigdy nie poznała motywów swojej matki. Szczerze opowiedziała o przemianie, jaka z czasem w niej zaszła, o ciągłej walce i próbie sił, jaka stała się jej udziałem, gdy nie chciała być już tylko ofiarą.
Żródło opisu: http://www.audiobook.pl

 

 a_21_37_czubaj.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariusz Czubaj
21:37

1 płyta CD
Czyta: Leszek Filipowicz
Czas nagrania: 8 godz. 35 min.
Kryminał


„…Gdy coś myślisz, nie mów. Gdy mówisz, nie pisz. Gdy piszesz, nie podpisuj. Gdy się podpisujesz, to nie swoim nazwiskiem…”
                                                                                     Mariusz Czubaj (cytat z książki 21:37)

Pierwszy kryminał z Rudolfem Heinzem!

Wiosna 2007. W okolicach Centrum Olimpijskiego w Warszawie znaleziono zwłoki dwóch młodych mężczyzn. Okazuje się, że ofiarami są klerycy z żoliborskiego seminarium. Z powodu makabrycznych szczegółów zbrodni oraz symboli narysowanych szminką przez mordercę do rozwiązania zagadki zostaje powołana specjalna grupa operacyjna. Dołącza do niej Rudolf Heinz – specjalista od opracowywania portretów psychologicznych przestępców.

Sprawa jest delikatnej natury. Tym bardziej, że w kręgu podejrzanych są osoby szanowane i wpływowe: rektor seminarium, znany biznesmen oraz wybitny biblista. Śledztwo prowadzone przez Heinza dodatkowo się komplikuje, gdy na Śląsku zaczyna działać zabójca samotnych kobiet…
Żródło opisu: http://www.audiobook.pl


 

   

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny