Start arrow Nowości książkowe arrow Literatura piękna arrow KWIECIEŃ 2017 25 czerwca 2018 r. (poniedziałek)  
KWIECIEŃ 2017
Autor: Ewelina Cieszewska (EC), Aneta Jankowska (AJ), Marlena Puszewska (MP), Aldona Ziółek (AZ)   

 

syn.jpg

Philipp Meyer
Syn
Poznań 2016


W swe setne urodziny nestor rodu McCullough snuje opowieść o swym życiu i wydarzeniach, których był świadkiem. Mając dwanaście lat jego rodzina została zamordowana przez Komanczów. On sam został przez nich porwany i wychowany na wroga białej rasy. Jednocześnie swoją opowieść snuje jego syn oraz prawnuczka. Z ich opowieści można poznać tą ciemniejszą historię USA. Bezwzględne rugowanie hiszpańskich osadników, walkę z rdzennymi plemionami, a nawet niszczenie ziemi i przyrody.
Świetna fabuła, narracja i dialogi. Saga rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni dwóch wieków historii dzisiejszych USA, w której nie ma miejsca na szarość i nudę. Pozycja dla wszystkich wielbicieli “Dzikiego Zachodu” oraz prozy Steinbecka, Faulknera, Twaina i Londona. Autor obnaża prawdę o micie Ameryki, która powstała dzięki ciężkiej pracy osadników. Polecam. [AJ]

 

 
wyspy-szczesliwe.jpg

 

Wioletta Sawicka
Wyspy szczęśliwe
Warszawa 2017Bohaterką najnowszej powieści Wioletty Sawickiej jest Joanna. Po starcie rodziców, którzy zginęli w wypadku samochodowym, od zawsze miała tylko jedno marzenie -  posiadać własną rodzinę. Kiedy poślubiła Tomasza wydawałoby się, że jej marzenia powoli się spełniają. Na świat przyszła córeczka, którą Joanna wychowała, podczas gdy Tomasz pracował i zarabiał na utrzymanie rodziny. Nagle życie bohaterki zmienia się diametralnie. Ukochany mąż odchodzi i Joanna zostaje sama z dzieckiem, a także z komornikiem nad głową. Wtedy los stawia na jej drodze Martę, kobietę niezwykle doświadczoną przez życie. Dzięki wsparciu i cennym radom Marty Joanna zyskuje nowe siły życiowe. Zachęcam do lektury powieści W. Sawickiej! (MP)

 

 
zgubna-trucizna.jpg

 

Katarzyna Kwiatkowska,
Zgubna trucizna
Kraków 2017

Katarzyna Kwiatkowska przygotowała dla Czytelników kryminał, którego akcja rozgrywa się w roku 1901 r. w Poznaniu. Jan Morawski, detektyw zatrudniony przez Bank Rzeszy, usiłuje odnaleźć fałszerza banknotów. W trakcie poszukiwań dochodzi do morderstwa. Niestety Morawski staje się jedynym podejrzanym. Musi odnaleźć prawdziwego mordercę, aby udowodnić swoją niewinność. Prowadzi długie śledztwo, w trakcie którego sprawdza każdy zakamarek Poznania. Towarzyszy mu kamerdyner Mateusz Małecki, jego przyjaciel i kompan poszukiwań. Wieczorami bawi się na karnawałowych balach, w gronie elit i ówczesnych bogaczy. Osadzenie akcji w realiach XX – wiecznego Poznania sprawia, że poza zagadką i tajemniczym morderstwem, poznajemy klimat starego Poznania. K. Kwiatkowska z wyjątkową precyzją i dokładnością opisuje panujące zwyczaje, wygląd budynków, ulic, strojów. To wszystko sprawia, że czytając powieść przenosimy się w klimat XX-wiecznego miasta. (MP)

 

 

zespol-ojca.jpg

 

 

Piotr Czerwiński
Zespół ojca
Warszawa 2017


„Zespół ojca” to wzruszająca powieść o życiu i rozpadzie polsko-francuskiej rodziny.  Konrad, z wykształcenia filozof, emigruje na Zachód, aby znaleźć pracę. W Dublinie poznaje uroczą Bell. Wkrótce rodzi im się syn Filutek. Mężczyzna opiekuje się synem, adoruje żonę i stara się, aby im niczego nie brakowało. Jednak po kilku latach, z powodu pewnego wydarzenia, idealny związek rozpada się. Partnerka Konrada postanawia wyjechać wraz z synem do Francji. W świetle irlandzkiego prawa Konrad nie ma żadnych praw rodzicielskich, gdyż związek był nieformalny. Zrozpaczony ojciec rozpoczyna dramatyczną walkę z  ukochaną kobietą o swoje dziecko. Jak potoczą się dalsze losy chłopca i jego rodziców? Gorąco polecam.(AZ)

 

 

 
za_zamknietymi_drzwiami.jpg

 

B.A. Paris
Za zamkniętymi drzwiami
Warszawa 2017


B.A. Paris debiutuje na rynku wydawniczym książką z gatunku - thriller psychologiczny. „Za zamkniętymi drzwiami” opowiada o małżeństwie Jacka i Grace. Na pozór idealnie dobrani, miłość od pierwszego wejrzenia, on obrońca uciśnionych kobiet, ona poświęciła się wychowaniu siostry z zespołem Downa. Dla męża zostawiła ulubioną pracę i jest jakby idealnie, ale... nigdy nie wychodzi z domu bez Jacka, nie posiada własnego telefonu komórkowego, ani e-maila. Jej zachowanie jest wyuczone i całkowicie podporządkowane mężowi. Co kryje się za zamkniętymi drzwiami? Dowiecie się sięgając po tę lekturę. Polecam! (EC)

 

 

 

 
helisa.jpg

 

Marc Elsberg
Helisa
Warszawa 2016


Kolejna książka Marca Elsberga - pisarza od zadań specjalnych, czyli do czego mogą zaprowadzić ludzkość nowości elektroniczne, kiedy tracimy poczucie równowagi pomiędzy światem rzeczywistym a wirtualnym. Tym razem autor zajął się genetyką i próbuje ukazać konsekwencje zabawy w Boga. Amerykański sekretarz stanu niespodziewanie umiera podczas wizyty w Monachium. Z sekcji zwłok wynika, że padł ofiarą atakowi terrorystycznemu, w której użyto broni biologicznej. Małżeństwo Helen i Greg starają się o dziecko w klinice leczenia niepłodności, lekarz proponuje im ulepszenie kodu genetycznego dziecka. W Tanzanii biolog odnajduje nowe gatunki roślin odporne na choroby i szkodniki. Jednocześnie  tropy w śledztwie dotyczącym śmierci sekretarza stanu prowadzą do ośrodka badawczego, gdzie rodzą się dzieci z ulepszonym kodem genetycznym. Gdzie jest  granica i czy możemy ją przekroczyć? Zaskakująca wizja przyszłości. Serdecznie polecam! (EC)

 

 
koncert_cudzych_zyczen.jpg

 

Izabella Frączyk
Koncert cudzych życzeń
Warszawa 2017Główna bohaterka książki, Magda, to kobieta jakich wiele. Wiecznie zabiegana i zapracowana stara się jak może pogodzić pracę z obowiązkami domowymi i troską o rodzinę. Mimo wiecznego braku czasu Magda jest zadowolona ze swego życia i uważa je za w miarę udane. Ten jej idealny obraz psuje tylko wredna teściowa wyjęta żywcem z kawałów o teściowych i mąż maminsynek, którego jednak Magda szczerze kocha. Życie jednak lubi zaskakiwać. Magda najpierw traci pracę, a potem równie nieoczekiwanie otrzymuje wraz z siostrą spadek po ciotce jakim okazuje się zaniedbana stadnina koni.
Pierwszy tom nowego cyklu znanej już naszym czytelnikom polskiej autorki. Lekka powieść obyczajowa skierowana do kobiet, które mają ochotę oderwać się od prozy dnia codziennego przy dobrej lekturze, a powieści Frączyk dzięki umiejętnej grze na emocjach czytelnika i prowadzeniu akcji sprawiają, że można zapomnieć o całym świecie. [AJ]

 

 

W tym miesiącu polecamy także: 

 

Adler E.: Sekret willi Romantica, Poznań 2017

Altinyeleklioglu D.: Tajemnice dworu sułtana. T. 4 Mihrimah, córka odaliski.,  Warszawa 2017

Andrews M.: Babski wieczór, Kraków 2017

Boček E.: Dziennik kasztelana, Wołów 2017

Boyne J.: Chłopiec na szczycie góry, Zakrzewo 2017

Brown S.: Spięcie, Warszawa 2017

Burrowes G.: Sędzia miłości, Warszawa 2017

Chase E.: Ułaskawienie, Poznań 2017

Cielesz E.: Córka Cieni, T. 1 Siedem szmacianych dat, Warszawa 2016

Cielesz E.: Córka Cieni, T. 2 Obce matki, Warszawa 2016

Cielesz E.: Córka Cieni, T. 3 Burza przed ciszą, Warszawa 2016

Coben H.: Już mnie nie oszukasz, Warszawa 2017

Czajkowska J.: Ufać zbyt mocno, Warszawa 2017

Dobbs M.: Wojna Winstona, Kraków 2017

Evanovich J.: Płomienna siedemnastka, Lublin 2016

Fellowes J.: Czas przeszły niedoskonały, Warszawa 2017

Fitzek S.: Ostatnie dziecko, Warszawa 2017

Flint S.: Ulubieńcy, Warszawa 2017

Frydrych R.: Załatw pogodę, ja zajmę się resztą, Kraków 2017

Galen S.: Prawdziwa miłość, Warszawa 2017

Gawrych-Skrzypczak J.: Księżyc jest kobietą, Poznań 2017

Goodwin D.: Wiktoria, Warszawa 2017

Graham W.: Saga rodu Poldarków, t. 5 Czarny księżyc, Warszawa 2017

Hoover C.: Maybe someday, Kraków 2016

Karpińska A.: Odnajdę cię, Warszawa 2017

Kleypas L.: Wiosna pełna tajemnic, Warszawa 2017

Mortka M.: Projekt Mefisto, Warszawa 2016

Mróz R.: Inwigilacja, Poznań 2017

Munzer H.: Miłość w czasach zagłady, Kraków 2017

Nesser H.: Jedenaście dni w Berlinie, Warszawa 2017

North C.: Dotyk, Warszawa 2016

Olszanowska A.: Tajemnica dziesiątej wsi, Warszawa 2017

Quinn J.: Oświadczyny, Warszawa 2017

Riley L.: Siedem sióstr, Warszawa 2017

Sheridan M.: Bez szans, Kraków 2017

Socha N.: Kobiety lekkich obyczajów, Bialsko-Biała 2017

Sońska N.: Kropla zazdrości, morze miłości, Poznań 2017

Świętak E.: Noc Perseidów, Zakrzewo 2016

Świętek E.: Spacer Aleją Róż, t. 1 Cień burzowych chmur, Zakrzewo 2017

Yanique T.: Kraina miłości i zatracenia, Białystok 2017

Yilmaz M.: Soraya: miłość groźniejsza niż wojna, Warszawa 2017

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny