Start arrow Audiobooki - nowości arrow KWIECIEŃ 2017 25 czerwca 2018 r. (poniedziałek)  
KWIECIEŃ 2017
Redaktor: Edytor   

 

 

a_rzezbiarz_smierci.jpg

 

 

 

 

 

 

Chris Carter
Rzeźbiarz śmierci

1 płyta CD
Czyta: Adam Bauman
Czas nagrania: 14 godzin 30 minut
Kryminał


„…Czy naprawdę o to chodzi? Czy właśnie to chciał im zakomunikować morderca za pomocą swojej rzeźby? Czy był tak dumny, cierpiał na tak silne urojenia, by uważać się za Boga? Sądził, ze może zrobić wszystko i nikt go nie powstrzyma?...”
Fragment z książki „Rzeźbiarz śmierci”

Studentka pielęgniarstwa przeżyła szok, gdy odkryła, że jej pacjent, prokurator Derek Nicholson został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Zbrodnia wydawała się bezsensowna, bo Nicholson był śmiertelnie chory i pozostało mu najwyżej kilka tygodni życia. Jednak detektywa Roberta Huntera z wydziału zabójstw policji Los Angeles najbardziej zdumiała wiadomość pozostawiona przez mordercę.
Hunter i jego partner, Garcia, nie mają wątpliwości, że zabójca próbuje nawiązać kontakt z policją. Jakie jest ukryte przesłanie, które stara się przekazać? Kiedy policja znajduje kolejne ciało, pojawia się nowa wiadomość.
Zmuszony do współpracy z nieustępliwą śledczą, Alice Beaumont, Hunter musi jak najszybciej poskładać elementy układanki… zanim Rzeźbiarz ukończy swoje dzieło.
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 

a_hausfrau.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jill Alexander Essbaum
Hausfrau

1 płyta CD
Czyta: Joanna Gajór
Czas nagrania: 11 godzin 30 minut
Literatura piękna


„Zahipnotyzowała mnie ta książka. Hausfrau tworzy kompletny, absorbujący świat, w którym nic nie jest takie łatwe, jak powinno być, według pełnych nadziei opowieści, które sami sobie opowiadamy. To powieść pouczająca, traktująca charakter, przeznaczenie i nasze wybory tak poważnie, jak może zrobić to powieściopisarz”.
Sheila Heti, pisarka


Anna Benz, trzydziestosiedmioletnia Amerykanka, mieszka ze szwajcarskim mężem Brunonem, bankierem, i trojgiem małych dzieci na idealnym jak z pocztówki przedmieścia Zurychu. Chociaż prowadzi wygodne, uporządkowane życie, kobieta wewnętrznie się rozpada. Dryfująca, coraz bardziej niezdolna do nawiązania łączności z emocjonalnie niedostępnym Brunonem czy nawet własnymi uczuciami i myślami, Anna próbuje się pobudzić nowymi doświadczeniami: kursem niemieckiego, jungowską analizą i seksualnymi przygodami, które mają jej zrekompensować poczucie wykluczenia w obcym kraju.
Sytuacja staje się coraz bardziej zagmatwana, napięcie narasta, a życie zaczyna wymykać się Annie spod kontroli. I właściwie nie ma drogi powrotnej…
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 a_milczaca_dziewczyna.jpg

 

Tess Gerritsen
Milcząca dziewczyna

1 Płyta CD
Czyta: Anna Dereszowska
Czas nagrania: 12 godzin 5 minut
Kryminał


Turyści podążający trasą Wycieczki z Duchami przez bostońskie Chinatown nie przypuszczają, że w krętych uliczkach oświetlonych czerwonymi lampionami znajdą coś więcej niż opowieści przyprawiające o gęsią skórkę. Dlatego w pierwszej chwili nie wierzą, że dłoń odkryta za śmietnikiem przez jedno z dzieci może być prawdziwa. A jednak jest. Tak jak ciało martwej kobiety, do której ta dłoń należała. Idealnie gładkie brzegi poderżniętego gardła wskazują na nietypowe narzędzie zbrodni. A włosy znalezione na ubraniu – na napastnika, który wcale nie musi być człowiekiem.
Bostońskie Chinatown skrywa wiele tajemnic i nierozwiązanych spraw. Wystarczy tknąć jedną z nich, by na jaw wyszły ukrywane przez lata kłamstwa.
Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl

 

 a_zakazane_wrota.jpg

 

 

 

 

 

 

Tiziano Terzani
Zakazane wrota

1 płyta CD
Czyta: Jakub Kukla
Czas nagrania: 11 godzin 41 minut
Literatura faktuAudiobook to zapis niezwykłego reportażu z samego środka Chin.
Tiziano Terzani, włoski pisarz i dziennikarz nie tylko pojechał do Państwa Środka, ale zabrał ze sobą rodzinę i postanowił zamieszkać w Pekinie.
Po czteroletnim pobycie i próbie życia życiem przeciętnego Chińczyka, opisał wszystko w „Zakazanych wrotach”. To nie tylko relacja z podróży Europejczyka do zupełnie innej kultury, to próba opisania tej kultury widzianej oczami kogoś, kto funkcjonuje w niej naprawdę.
Usłyszymy w audiobooku zapis codzienności: dzieci Terzaniego chodziły do miejscowej szkoły, on sam poruszał się rowerem i hodował świerszcze, rozmawiał z sąsiadami, współpracownikami tak, jakby się tam urodził, bo jego wybór stylu życia doprowadził do tego, że z czasem jego chińscy znajomi uznali go za swojego i pozwolili obserwować ich życie z bliska, bez barier, jakie zazwyczaj towarzyszą zetknięciu się kultur.
Doskonała opowieść, której słucha się jak dobrej obyczajowej powieści i niezwykle interesującego reportażu z podróży. Co ważne, autor nie unikał również tematów, które z Chinami kojarzą się nawet przeciętnemu odbiorcy przekazów medialnych. Usłyszymy także o kontroli urodzin, przymusowych aborcjach, sytuacji w Tybecie.
Audiobook „Zakazane wrota” to kompletny obraz Chin.
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 a_bazar_zlychsnow.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stephen King
Bazar złych snów

1 płyta CD
Czyta: Roch Siemianowski
Czas nagrania: 21 godzin 35 minut
Horror


„…Quot libros, quam tempus - Tak dużo książek, tak mało czasu…”
Cytat z książki „Bazar złych snów”

Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę.

Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości. „Życie po życiu” to historia o człowieku, który umarł na raka okrężnicy i raz po raz przeżywa swoje życie na nowo, powtarzając te same błędy. W kilku opowiadaniach występują postacie, które u kresu życia rozpamiętują swoje zbrodnie i występki. Inne utwory pokazują, jak to jest, kiedy ktoś odkryje w sobie nadprzyrodzone moce – jak felietonista z „Nekrologów”, który zabija ludzi, pisząc ich nekrologi, czy stary sędzia w „Wydmie”, który w dzieciństwie pływał kajakiem na opuszczoną wyspę i widział wypisane na piasku nazwiska nieszczęśników, którzy potem umierali w tragicznych okolicznościach. W „Moralności” King opisuje rozpad małżeństwa i życia dwojga ludzi po tym, jak zawierają oni iście diabelski pakt, który początkowo wydaje się całkiem korzystny.
Imponujące, mrożące krew w żyłach, wciągające bez reszty opowiadania z „Bazaru złych snów” są jednym z najpiękniejszych darów Kinga dla jego czytelników. „Powstały specjalnie dla Ciebie” – pisze autor. „Jeśli chcesz, możesz je obejrzeć z bliska, ale ostrzegam, bądź ostrożny. Niektóre z nich mają kły”.
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 a_uwieziona_krolowa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Philippa Gregory
Uwięziona królowa

1 płyta CD
Czyta: Maja Ostaszewska
Czas nagrania: 16 godzin 25 minut
Powieść historyczna


„…Była królową przypływów, wszechwładną jak moc księżyca, nie do powstrzymani                                                        Cytat z książki „Uwięziona królowa”

Zbeletryzowana biografia Marii Stuart, królowej tyleż dumnej, co tragicznej.

Wygnana ze Szkocji Maria Stuart rywalizuje z królową Elżbietą, pojmana i uwięziona, oskarżona o zamach stanu pozostaje niezłomna. Dwie silne kobiety w walce o władzę, jednego mężczyznę. Mądre, bezwzględne,wybitne. Wspaniała powieść historyczna, pełna emocji, dbałości o detale epoki, obyczajowość, fakty historyczne i postaci. Przyjemność słuchania zapewniona. Maria Stuart woli zginąć, niż wyrzec się swoich zasad i pragnienia wolności. Zamiast bezpiecznego schronienia u Elżbiety czeka ją proces i więzienie. Zostaje odesłana do zamku Tutbury, którego gospodarze, a zarazem strażnicy Marii wierzą, że przyjęcie pod swój dach królewskiego więźnia przyniesie im zaszczyty i bogactwa. Szlachetny i prostolinijny George Talbot jest dumny z tego, że może gościć u siebie intrygującą królową. Natomiast jego żona Bess, zaufana królewskiego kanclerza Williama Cecila, dostrzega w tym swoją szansę i pragnie ją wykorzystać. Wkrótce jednak przekonuje się ze zgrozą, że George ulega urokowi pięknej Marii, a ich zamek staje się epicentrum intryg, których ostrze jest wymierzone w samą Elżbietę, królową Anglii.
Philippa Gregory jest uznaną historyczką i pisarką. W jej dorobku literackim znajdziemy duży cykl poświęcony czasom Tudorów, cykl o Wojnie Dwu Róż, sagę rodu Laceyów (Dziedzictwo, Dziecko szczęścia, Meridon), a także powieści współczesne (Dom cudzych marzeń). Największą sławę zyskała dzięki Kochanicom króla (historia Anny Boleyn, drugiej żony Henryka VIII); książka stała się międzynarodowym bestsellerem, a na jej podstawie nakręcono film telewizyjny oraz kinowy. Książki Gregory ukazują się w 32 krajach, a dotychczas sprzedany nakład to ponad 12 mln egzemplarzy.
Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl

 

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny