Start arrow Audiobooki - nowości arrow MAJ 2017 22 kwietnia 2018 r. (niedziela)  
MAJ 2017
Redaktor: Edytor   

 

jednym_strzalem.jpg

 

Child Lee
Jednym strzałem

1 płyta CD
Czyta: Wiktor Zborowski
Czas nagrania: 15 godz. 28 min.
Kryminał


W małej miejscowości w stanie Indiana zamaskowany bandyta zaczyna strzelać do tłumu, sześcioma strzałami zabija pięć przypadkowych osób. Na miejscu zbrodni zostawia dosyć widoczne ślady, a więc zostaje szybko ujęty. Jak się okazuje, to James Barry - snajper wojskowej piechoty. Dowody obciążające Barra są jednoznaczne. Jednak bandyta zachowuje się dosyć dziwacznie, nie chce rozmawiać z adwokatem, domaga się widzenia z Jackiem Reacherem. Kim jest Reacher – człowiek bez samochodu, konta bankowego i stałego miejsca pobytu? Strzelaninę oglądał w wiadomościach telewizyjnych spędzając uroczo czas na plażach w Miami. Wezwany przez policję podąża na spotkanie z Jamesem Barrym. Rosemary, siostra oskarżonego, chce pomóc bratu za wszelką cenę. Gdy Reacher podróżuje James zostaje pobity w więzieniu i traci pamięć. Po dotarciu na miejsce Jack Reacher dosyć szybko dochodzi do wniosku na podstawie dotychczas zebranych dowodów, że James jest całkowicie niewinny. Ale to niczego nie wyjaśnia ani nie ułatwia, gdyż wraz z powrotem Reachera pojawiają się kolejne ofiary.
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 
dziewczyna-z-pociagu-ksiazka.jpg


Hawkins Paula
Dziewczyna z pociągu

1 płyta CD
Czyta: Karolina Gruszka
Czas nagrania: 9 godz. 45 min.
Thriller


„…Ludzie, z którymi coś nas kiedyś łączyło, nie pozwalają nam odejść i żebyśmy nie wiem, jak bardzo próbowali, nie wyplączemy się z tego, nie uwolnimy. Może po pewnym czasie przestajemy po prostu próbować…”
Paula Hawkins cytat z książki „Dziewczyna z pociągu”

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 
swiat_rownolegly.jpg

 

Michniewicz Tomek
Świat równoległy

1 płyta CD
Czyta: Krzysztof Gosztyła
Czas nagrania: 8 godz. 50 min.
Literatura podróżnicza


Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.
Pakistan. Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu.
Polska. Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik.
USA. Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat.
Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowany nam przez media. Drugi – ten rzeczywisty.
Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy.
Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl

 

 
kobiety_wokol_stalina.jpg

 

Watała Elwira
Kobiety wokół Stalina: kochanki i katorżniczki

1 płyta CD
Czyta: Elżbieta Kijowska
Czas nagrania: 20 godz. 27 min.
Literatura faktu


Poruszające biografie kobiet, które los zetknął z największym tyranem XX wieku. W pierwszej części książki autorka przedstawia luksusowe życie kochanek Stalina i żon radzieckich prominentów. Barwnie opisuje, jak żyła czerwona elita na Kremlu, w podmoskiewskich daczach i w słynnym Domu nad Rzeką Moskwą. W części drugiej autorka pokazuje, że ogromne przywileje nie były dane na zawsze – dotychczasowe faworyty stawały się ofiarami czystek tylko dlatego, że ich mężowie tracili poparcie Stalina. Niesłuszne oskarżenia, wymuszane torturami zeznania, sfingowane procesy kończyły się zawsze tak samo: aresztowaniem i wyrokiem. Ostatnia część to wstrząsający obraz życia kobiet w stalinowskich łagrach.
Źródło opisu: http://audioteka.com
 

 taksin.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Stasiuk Andrzej
Taksim

1 płyta CD
Czyta: Mirosław Baka
Czas nagrania: 10 godz. 3 min.
Literatura współczesna"Andrzej Stasiuk, samotnik z beskidzkiej wsi Wołowiec, zapowiadał żartem, że stworzy polską odpowiedź na La Stradę, słowiański 'on the road'. Premierę książki przekładano z roku na rok, oczekiwania czytelników rosły. Teraz nadszedł moment premiery. I nikt nie powinien się czuć zawiedziony".
Bartosz Marzec, "Rzeczpospolita"

"Taksim to nie tylko słowiańska powieść drogi, ale też piękna książka o kresie – to historia, która dogoniła własny horyzont, która patrzy z nostalgią w przeszłość, a w przyszłość spogląda z przerażeniem".
Piotr Kofta, "Dziennik"

Podróż na plac Taksim to wędrówka po prowincjonalnych miasteczkach
Bohaterowie rozmawiają - czasem wulgarnie, dosadnie, czasem żartując - jadąc ciężarówką i handlując używanymi rzeczami. Jadąc gadają, głównie jeden z nich - to wspominki handlarzy, scenki rodzajowe, refleksje o przemianach rzeczywistości. W ucieczce i w pościgu przemierzają kraje, przemycają ludzi, ratują swoje porwane przez wcielonego diabła kobiety i mówią, bez końca gadają.. Czy ocaleją?
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 przysiega-gertrudy.jpg

 

Oren Ram
Przysięga Gertrudy. Opowieść o miłości i dobroci w czasie wojny i Zagłady

1 płyta CD
Czyta: Michał Breitenwald
Czas nagrania: 10 godz.
Literatura faktu


Gertruda, katolicka niania, która ocaliła i wychowała żydowskiego chłopca, żyła naprawdę!
Michał Stołowicki, dziś Michael Stolowitzky, jedyny syn bogatej żydowskiej rodziny, miał 5 lat, kiedy umierająca matka powierzyła go opiece Gertrudy Babilińskiej, jego kochanej niani, Polki. Gertruda przysięgła, że wychowa chłopca jak własnego syna – w Palestynie. Mimo koszmaru wojny dotrzymała obietnicy. Na drodze tych dwojga szczęśliwie stanęli dobrzy ludzie, wśród nich oficer SS, który stracił żonę – Żydówkę, lekarz z getta, pomocny w ciężkich chwilach i katolicki ksiądz, ukrywający chłopca wśród uczniów przyklasztornej szkoły.
To opowieść o sile miłości, niezwykłej odwadze i zaskakujących odmianach losu. Napisana tak pasjonująco, że trudno się od niej oderwać.
Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl

 

 zero.jpg

 

 

 

 

 

Elsberg Marc
Zero

1 płyta CD
Czyta: Tomasz Sobczak
Czas nagrania: 13 godz. 52 min.
Sensacja


"Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie...
Dopóki ludzie sądzą, że zalety przeważają nad wadami, jest im wszystko jedno. Czy ubyło użytkowników Google, Facebooka, Amazona, komórek, kart kredytowych, bankowych i stałego klienta, mimo że dziś już chyba każdy zdaje sobie sprawę, jakie masy danych osobowych są przez nie „zasysane”.
Marc Elsberg cytat z książki „Zero”

Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Im szersze kręgi zatacza dziennikarskie śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi Cynthii. Ale w świecie pełnym kamer, terminali płatniczych i smartfonów ucieczka okaże się niemożliwa…
Źródło opisu: http://audioteka.com

 

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny