Start arrow Nowości książkowe arrow Literatura piękna arrow MAJ 2017 22 kwietnia 2018 r. (niedziela)  
MAJ 2017
Redaktor: Edytor   

 

krolowa-sniegu.jpg

 

Anna Klejzerowicz
Królowa śniegu
Poznań 2017


Wyjątkowo długa i mroźna zima, małe miasteczko pod Gdańskiem i morderca, który zbiera krwawe żniwo. W lasach i na bezdrożach zamarzają ludzie. Starsi mieszkańcy zaczynają szeptać o tajemniczej klątwie sprzed lat.
Sprawę bada nie tylko lokalna policja, ale również Felicja Stefańska - ambitna i ekscentryczna rzeczniczka prasowa urzędu gminy. Ślady wydają się prowadzić do Królowej Śniegu. Czy ktoś umiejętnie wciela się w rolę baśniowej postaci, by wywrzeć okrutną zemstę?
„Królowa Śniegu” to mroczna i mrożąca krew w żyłach opowieść kryminalna, w której podczas prowadzenia śledztwa odbijają się echem głosy z nieodległej przeszłości.
Czy dobro - jak w baśni - pokona zło?
Źródło opisu:www.empik.com

 

 
chlopiec-na-szczycie-gory.jpg

 

John Boyne
Chłopiec na szczycie góry
Zakrzewo 2017Wielbicielom twórczości Johna Boyne`a, autora bestsellera  „Chłopiec w pasiastej piżamie” polecam kolejną powieść o małym francuskim chłopcu. Pierrot zostaje sierotą. Trafia do sierocińca, z którego próbuje uciec. Czuje się bardzo osamotniony i nieszczęśliwy, bo oprócz rodziców traci ukochanego psa i kolegów. Jednak jego los się odmienia, gdy niespodziewanie zostaje zabrany do Austrii przez swoją nieznaną ciotkę Beatrix. Ciotka jest służącą w wilii Berghof. Życie Pietera zmienia się, ale czy na lepsze?  Gospodarzem rezydencji jest Adolf Hitler. Chłopaka fascynuje silna osobowość swego chlebodawcy. Zaczyna wierzyć w ideologię nowego prządku świata, dlatego zmienia nie tylko swoje imię na Pieter, ale także swój światopogląd. Lektura jest bardzo poruszająca. Zmusza do refleksji nad okrucieństwem wojny i ; niszczycielskim wpływie nazizmu na młodych ludzi. Serdecznie polecam. (AZ)

 

 
ksiega_luster.jpg

 

E.O. Chirovici
Księga luster
Kraków 2017


Słynny agent literacki Peter Katz otrzymuje fragment książki, która wciąga go od pierwszej strony. Jej autor, Richard Flynn, wspomina czasy studiów, podczas których był blisko związany ze znanym wykładowcą. Tuż przed Bożym Narodzeniem 1987 roku profesor został zamordowany we własnym domu, a zabójcy nigdy nie odnaleziono. Katz jest przekonany, że autor chce w książce wskazać mordercę albo… przyznać się do winy. Jednak zanim Katz dotrze do Flynna, ten umrze w szpitalu, nie pozostawiając żadnej informacji o manuskrypcie. Agent obsesyjnie pragnie dowiedzieć się, co zaszło tamtej nocy w domu profesora, zatrudnia więc dziennikarza śledczego. Kellerowi udaje się odnaleźć świadków i detektywa odpowiedzialnego za prowadzenie śledztwa 25 lat temu, u którego właśnie zdiagnozowano Alzheimera. Ale ich wspomnienia mają niewiele wspólnego z wersją przedstawioną w książce Flynna…
Księga luster to wciągająca bez reszty, szkatułkowa opowieść o morderstwie, wspomnieniach i kłamstwach. Stylowy kryminał, którego elementy, jak w kalejdoskopie, układają się w zupełnie różne obrazy, w zależności od tego, kto dochodzi do głosu.
Źródło opisu:www.znak.com.pl

 

 
od_jutra_dieta.jpg

 

Małgorzata Mroczkowska
Od jutra dieta!
Poznań 2017


Nazywam się Baśka i jestem gruba. Zakrztusiłam się wczoraj marchewką. Pączek by mi tego w życiu nie zrobił.
Baśka ma 39 lat, kochającego męża i wspaniałą rodzinę, jednak od lat w jej życiu jest rzecz, która spędza sen z powiek - dieta. Baśka, jak większość kobiet w jej wieku, walczy z kilogramami. Walka ta prowadzona od ponad dziesięciu lat, dodajmy: bez większych sukcesów po stronie Baśki, jest tą częścią codziennego życia, która zajmuje jej najwięcej czasu i energii. Dzielnie wypróbowała na sobie wszystkie możliwe diety świata. Niestety, żadna z tych diet nie zadziałała na Baśkę, bo dodatkowe kilogramy po prostu ją pokochały. Bez wzajemności, rzecz jasna. Aż przyszedł dzień, ten właściwy dzień, by w końcu zmieniła się w kobietę, którą zawsze chciała być! „Od jutra dieta” to książka o szalonych zmaganiach z dietą i pokusami, opowieść o codziennych dylematach żon i matek, które wbrew przeciwnościom losu decydują się pokochać siebie i... owsiankę!
Pamiętaj, wszystko zależy od pozytywnego nastawienia. Biegnij za marzeniami! Nawet jeśli ich nie złapiesz, to przynajmniej schudniesz!
Źródło opisu:www.lubimyczytac.pl

 

 
czarna_szabla.jpg

 

Jacek Komuda
Czarna szabla
Lublin 2017


Czarna szabla to biała broń do mokrej roboty. Dobywana z pochwy przez szlacheckich awanturników, rębajłów i zawodowych żołnierzy – wyjaśnia Jędrzej Kitowicz w „Opisie obyczajów za panowania Augusta III”.

W najnowszej książce Komudy powraca znany już Czytelnikom Jacek Dydyński, stolnikowic zwany w Ziemi sanockiej „Jackiem nad Jackami”. Szlachcic, który przewija się przez karty XVII-wiecznej historii zajazdów, procesów i zwad. To postać autentyczna, malownicza i honorowa; zaściankowy kondotier na usługach szlachty, były Lisowczyk, zaprawiony w dobrej szkole, ćwiczony na czatach, zasadzkach i podjazdach. A w opowiadaniach Komudy – co wynika z natury „szabli do wynajęcia” - uwikłany w waśnie sąsiedzkie, spory religijne i wojny prywatne, wśród których nie brakuje romansu.
W świecie „Czarnej szabli” kocha się na zabój. Walczy na śmierć i życie. W głowie buzuje spieniona sarmacka łacina, w uszach – o ile nie podgolono ich na sejmiku – słychać świst szabli, a w ustach czuć smak wina i świeżo przelanej krwi.
Źródło opisu:www.lubimyczytac.pl

 

 
koma.jpg

 

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, Wojciech Chmielarz
Koma
Poznań 2017


Ulica skąpana w strugach deszczu świeci pustkami. Wzdłuż niej, w precyzyjnym urbanistycznym szyku, wyrasta szpaler czteropiętrowych bloków.
Starsza kobieta udaje się na komendę policji, żeby zgłosić zaginięcie syna.
Młody chłopak, Karol Górski, prymus w najlepszym liceum w mieście, znika bez śladu.
Pani burmistrz zapada w śpiączkę i walczy o życie na oddziale intensywnej terapii pobliskiego szpitala. W bagażniku jej samochodu zostają znalezione ślady krwi.
Czy te dwie sprawy łączą się w jakiś sposób? Jak daleko można się posunąć w imię miłości?
Kobieta i mężczyzna, współcześni Romeo i Julia, małe, senne miasto i wielkie uczucie, które wymyka się konwenansom.
Piękna opowieść, inspirowana najwspanialszą historią miłosną wszech czasów.
Źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl

 

 
byl-sobie-pies.jpg

 

W. Bruce Cameron
Był sobie pies. Ten świat jest naprawdę pomerdany!
Białystok 2017


Bailey to uroczy kundel, który po serii niefortunnych zdarzeń odchodzi z tego świata. Ku swemu zdziwieniu odradza się ponownie jako złotowłosy szczeniaczek i trafia w ręce ośmioletniego Ethana. Wkrótce stają się nierozłącznymi przyjaciółmi a Bailey dożywa szczęśliwej starości u boku chłopca w poczuciu, że spełnił swoje powołanie. Jednak jego misja dopiero się zaczyna… Bailey ponownie odradza się w postaci kolejnego psa!
„Był sobie pies” to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych.
 Źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

 

 
metoda.jpg

 

Shannon Kirk
Metoda
Warszawa 2017


Szesnastoletnia dziewczyna w ciąży zostaje uprowadzona, porywacz łapie ją na ulicy, wciąga do furgonetki, krępuje, zawiązuje jej oczy i wywozi w nieznanym kierunku. Nastolatka jest przerażona, osamotniona i bezbronna… Ale czy rzeczywiście? Od momentu porwania i uwięzienia w tajemniczym budynku na odludziu postanawia za wszelką cenę uratować swoje nienarodzone dziecko i zemścić się na bandycie, który jej pilnuje, oraz na jego wspólnikach. Kolekcjonuje atuty, które mają jej pomóc w realizacji tego zamiaru: koc, uchwyt wiadra, temperówkę, stare radio. W najdrobniejszych szczegółach opracowuje plan ucieczki i zemsty, wykonując skomplikowane obliczenia, nieustannie ćwicząc i czekając na dogodny moment, by zaatakować prześladowców. Niezwykle metodyczna i precyzyjna, opanowana i skrupulatna, staje się równorzędnym przeciwnikiem porywaczy, którzy grożą jej śmiercią.
„Metoda” jest jednym z najlepszych thrillerów tego roku!
Źródło opisu:www.empik.com

 

 
kalina-w-malinach-tom-1.jpg

 

Joanna Szarańska
Kalina w malinach t. 1, I że ci nie odpuszczę
Kalina w malinach t. 2, Kocha, lubi, szpieguje
Kalina w malinach t. 3, Nic dwa razy się nie zdarzy
Poznań 2017

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny. Długa, biała suknia, ukochany mężczyzna u boku i uroczyste słowa „I nie opuszczę cię aż do śmierci”. Piękny sen pryska, kiedy przed ołtarzem okazuje się, że pan młody wkrótce zostanie tatusiem... dziecka innej kobiety. Kalina, mimo niespodzianki, postanawia wykorzystać jedyny prezent ślubny, jaki otrzymuje po przerwanej ceremonii - voucher do spa w zabytkowym dworku. Uzbrojona w walizkę fatałaszków i powieść o Bridget Jones wyrusza, by zakosztować luksusów i wyleczyć złamane serce...
Niedoszła panna młoda trafia do niezwykłego miejsca, gdzie brakuje wanny z hydromasażem i drogich kosmetyków, zaś urodę poprawia się kozim twarożkiem i kąpielami w mleku. Niespodziewany splot okoliczności sprawia, że Kalina pojawia się w dworku w zupełnie innym charakterze niż planowała, a to dopiero początek niespodzianek...
Trylogia o Kalinie jest komedią z nutką kryminału i ociupinką romansu.
Źródło opisu:www.lubimyczytac.pl

 

 

 

Pozostałe nowości:


Andryka D.: Trąf, trąf, misia, bela, Warszawa 2017

Baldacci D.: Klub Wielbłądów, Warszawa 2014

Baldacci D.: Krytyczny moment, Warszawa 2014

Berry S.: Czternasta kolonia, Katowice 2017

Berry S.: Dziedzictwo templariuszy, Katowice 2016

Browning D.: Przyjaciółki, Warszawa 2016

Constantine B.: I jeszcze Paulette, Katowice 2015

Craft E.:, Olsen S.: Flower jak kwiat, Kraków 2017

Delizzos F.: Czarna loża jasnowidzów, Warszawa 2015

Douglas P.: Dręczyciel, Gliwice 2017

Ellroy J.: Biała gorączka, Katowice 2016

Evanovich J.: Wybuchowa osiemnastka, Lublin 2017

Fitzsimmons M.: Krótki sznur, Warszawa 2017

Hardy K., Carr S., Williams C.: Lato w Rzymie, Warszawa 2016

Hill J.: Strażak, Warszawa 2017

Hoag T.: Dziewczyna #9, Warszawa 2016

Jordan P.: Czas na miłość, Warszawa 2016

Jordan P.: Lilia wśród cierni, Warszawa 2015

Jordan P.: Tylko mnie kochaj, Warszawa 2016

Kelly C.: Nie wszystko stracone, Katowice 2016

Kendrick S., Morgan S.: Za żadne skarby, Warszawa 2015

Kiely B.: Zimowa ewangelia, Katowice 2015

Kinkaid S.J.: Diabolika, Kraków 2017

Kleypas L.: Wołanie o miłość, Warszawa 2016

Lawrence K., Grey I., Yates M.: Hiszpańskie oliwki, Warszawa 2016

Mallery S.: Za milion dolarów, Warszawa 2016

Mcgrath M.J.: Białe piekło, Warszawa 2016

Morgan S.: Świąteczne dzwonki, Warszawa 2016

Palmer D.: Dwa kroki w przyszłość, Warszawa 2016

Palmer D.: Po północy, Warszaw 2015

Palmer D.: Władca pustyni, Warszawa 2016

Pinborough S.: Co kryją jej oczy, Warszawa 2017

Porter J., Morgan S., Mather A.: Brazylia, moja miłość, Warszawa 2015

Przygodzki B.: Niech strawi cię płomień, Kraków 2015

Roberts N.: Bractwo śmierci, Warszawa 2017

Rudzka M.: Zawsze będę cię kochać, Warszawa 2015

Warren S.M.: Chłopak z sąsiedztwa, Poznań 2017

Wilczyński P.: Malarz obłędu, Katowice 2016

Wilder J.: Ever, T. 1 Forever i Zawsze, Warszawa 2015

Wilder J.: Ever, T. 2 Forever i potem, Warszawa 2015

Żytkowiak I.: Matka swojej córki, Warszawa 2017

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny