Start arrow Nowości książkowe arrow Literatura dla dzieci i młodzieży arrow MAJ 2017 25 czerwca 2018 r. (poniedziałek)  
MAJ 2017
Autor: Marta Guba   

 

krolik_i_misia.jpg

 

Poziom I

Julian Gough
Królik i Misia. niesmaczne zwyczaje Królika
Warszawa 2017


Pewnego zimowego dnia królik udał się do jaskini niedźwiedzicy by podkraść jej zapasy. Misia budzi się w momencie gdy złodziejaszek już ucieka z łososiem, miodem i żuczymi jajkami w garści. Nie jest to ani najlepszy moment ani pora na przebudzenie, ale skoro już Misia się obudziła, to postanowiła zrobić coś, na co od dawna miała ochotę – ulepić bałwana. Próbuje utoczyć kulę pchając ją pod górę. Pojawia się królik, który tłumaczy jej, że tak się nie da ze względu na siłę grawitacji. Misia nie jest zbyt mądrym niedźwiadkiem i myśli, że grawitacja to pewnie jakaś forma przyjaźni. Ciekawe, czy pod wpływam życzliwości Niedźwiedzia Królik jest w stanie się zmienić i czy wilk zostanie wegetarianinem? 

 

 

 
elzbieta.jpg

 

Poziom II

Annie Jay
Elżbieta księżniczka z Wersalu.
T. 1 Sekret pozytywki
T. 2 Prezent od królowej
Kraków 2016


Książka jest pierwszą częścią czterotomowej historii Dziewczynki, która naprawdę istniała. Elżbieta była młodszą siostrą króla Ludwika XVI. Poznajemy ją w 1774 roku, gdy jest jeszcze dziewczynką. Oj i to dziewczynką z charakterkiem. Nie jest fajnie mieszkać w wielkim zamku, czasami można się czuć bardzo samotnym. Na szczęście guwernantka Elżbiety ma córkę z którą można się czasem pobawić. Pewnego razu dziewczynki odnajdują w starej pozytywce tajemniczą wiadomość. W rozwiązaniu zagadki pomoże im młody paź Teofil. Czy odnajdą zaginiony 30 lat wcześniej obraz Damy z różą?
 

 
szklane_dzieci.jpg

 

Poziom III

Kristina Ohlsson
T. 1 Szklane dzieci
T. 2 Srebrny chłopiec
Poznań 2014


Po śmierci taty, 12-letnia Billy i jej mama muszę przeprowadzić się do niewielkiego, nadmorskiego miasteczka gdzie zamieszkają w bardzo starym domu. Jego poprzedni lokatorzy wynieśli się niespodziewanie pozostawiając swój dobytek. Dziewczynka nie jest zbyt zadowolona na myśl o mieszkaniu w takim miejscu, tym bardziej, że zaczynają się tam dziać różne niewyjaśnione rzeczy. Słychać pukanie, żyrandol nagle się kiwa, ukazują się ślady małych rączek… Czyżby duchy? Billy nie wierzy w duchy, ale zagadkę trzeba rozwiązać, a pomogą jej w tym przyjaciele: Alladin i Simona.

 

 

 
dwor-mgiel-i-furii.jpg

 

Poziom IV

Sarah J. Mass
Dwór mgieł i furii
Warszawa 2017


Feyra próbuje odnaleźć się w skórze nieśmiertelnej Fae. Często zastanawia się, czy jest tą samą osobą, czy dar jaki otrzymała zmienił ją na zawsze. Nocami prześladują ją koszmary. Wciąż powraca myślami do tego co się stało pod Górą, do czego zmusiła ją Amarantha. Tamlin również ciężko przeżywa to, co się wydarzyło. Obawia się o bezpieczeństwo ukochanej. Pragnie ją chronić nawet za cenę jej wolności. Niestety Feyra nie jest typem księżniczki a wojowniczki i taką rolę będzie jej pisane znów odegrać. 

 

 

 

 

 

 
 
Menu witryny
Start
O Bibliotece
ABC Czytelnika
Wydarzenia
Publikacje
Regionalia (Sierpciana)
Nowości książkowe
Audiobooki - nowości
Zaproponuj książkę
Wykazy bibliograficzne
Książka mówiona
Czasopisma
Przydatne linki
"Z książką za pan brat"
Biblioteka w TV
Biblioteczny Klub Malucha
klub_maluchaa.jpg
Książka do domu
Facebook
 
 
 

Stary Katalog elektroniczny